Zapoj se do diskuse na téma "Živý, nebo umělý stromek?"! KLIK

Vánoční filmy

Přežít Vánoce

21. prosince 2008 v 17:06 | Věrča
Originální název: Surviving Christmas
Rok výroby: 2004

Když si, osamělý, životem otrávený ale velmi bohatý Drew Latham (Ben Affleck) pronajme na vánoční svátky náhradní rodinu, spustí tím lavinu neuvěřitelných událostí. Drew se rozhodl, že tento rok už nebude trávit Vánoce jen sám, a proto udělal rodině Valcosových (James Gandolfini, Christina Applegateová a Catherine O'Harová) velmi zajímavou nabídku. Měli ji ale odmítnout. Teď jejich protivný host mění svými neslýchanými požadavky poklidné svátky klidu a míru v pekelnou noční můru a ještě k tomu se zamiluje do své "sestry". Přežít Vánoce je výborná komedie, která vám dokáže, že vaše rodina je na tom ještě dobře.

Polibek pod jmelím

13. prosince 2008 v 12:49 | Věrča
Originální název: Under the Mistletoe
Rok výroby: 2006
Hrají: Jaime Ray Newmanová, Michael Shanks, Conan Graham, Ingrid Torranceová, Russell Porter

Susan a Tom Chandlerovi jsou zamilovaný manželský pár, který se těší na Vánoce s jedenáctiletým synem Jonathanem. Když však vezou domů stromeček, dojde k autonehodě. Sotva se Susan v nemocnici probere z bezvědomí, uvidí u své postele sedět Toma. Vzápětí jí však nejlepší kamarádka Michelle šetrně sdělí, že Tom při nehodě zemřel. O rok později, když se blíží další Vánoce, se Susan ani Jonathan ještě stále nedokázali s Tomovou smrtí vyrovnat. Jonathan tvrdí, že tátu stále vidí, a dokonce s ním mluví, což mu pochopitelně nikdo, dokonce ani Susan, přes svůj zážitek z nemocnice nevěří. Ani ona na tom však není lépe a tvrdí, že ještě není připravena hledat nového partnera, k čemuž ji marně přemlouvá Michelle. Věci se tedy chopí Jonathan a podporován Tomem přihlásí Susan do rozhlasové seznamovací soutěže nazvané Pod jmelím, v níž mají osamělí lidé možnost najít partnera, a pokud zvítězí, získat také výhru ve výši padesát tisíc dolarů. Zatímco překvapenou Susan čeká řada schůzek s více či méně svéráznými muži, Jonathan se ve škole dostane do potíží. Zastane se ho nový učitel Kevin Harrison, který se pokusí pochopit důvod jeho neschopnosti nechat otce "odejít". Má k tomu dobré předpoklady, protože je nejen dobrým člověkem a učitelem, ale navíc vdovcem, jenž před dvěma lety prošel po smrti milované manželky podobným bolestným obdobím. A když se Kevin setká se Susan, má o důvod víc, protože se do sympatické ženy zamiluje. Ta si však jeho citu zpočátku nevšímá, okouzlena uhlazeným právníkem Gregem Robertsem, s nímž se seznámila díky rozhlasové seznamce. A to je znovu práce pro Toma a Jonathana, aby milovanou Susan nasměrovali do náruče toho správného muže, který by byl Jonathanovi dobrým otcem a Susan novou věrnou láskou.Vánoce trochu jinak

13. prosince 2008 v 12:43 | Věrča
Originální název: A Different Kind of Christmas
Rok výroby: 1996
Hrají: Shelley Longová, Barry Bostwick, Nathan Lawrence, Nancy McLoughlinová, Michael E. Knight

Na první pohled se zdá, že zázraky se občas dějí. Teď právě vyvolal poprask Santa Claus, který se nastěhoval do poklidné čtvrti na předměstí malého amerického města. Přestože je červen, jeho dům se proměnil v pohádkový příbytek, dýchající Vánocemi, a žádné z dětí, které se tu zastaví, neodejde s prázdnou. Děti jsou nadšené, ale ne všichni dospělí jejich nadšení sdílejí. Stroj na sníh je totiž příliš hlučný, sobi každou chvíli způsobí dopravní zácpu. Není divu, že si sousedé jednoho dne řeknou dost a obrátí se na úřady, aby je Santy zbavily. Pro advokátku městského úřadu Elizabeth Gatesovou, která jako svobodná matka balancuje mezi kariérou a výchovou syna, a navíc právě kandiduje na funkci starostky, je veselý Santa, ve skutečnosti ovdovělý bývalý holič, který se po smrti milované manželky rozhodl rozdávat jako Santa Claus radost po celý rok, noční můrou. Není těžké najít právní důvod k jeho vystěhování. Stačí ho obvinit z reklamního prodeje v obytné zóně bez povolení. Jenže jak to udělat, aby přitom neohrozila svou starostenskou volební kampaň, a ještě před citlivým Tommym utajila skutečný důvod nenávisti ke svéráznému Santovi? Ten ostatně zajímá i jejího dlouholetého nápadníka, poněkud cynického reportéra Franka Malloryho. Fascinuje ho nejen Elizabeth sama, ale také její absolutní nedostatek pochopení pro kouzlo Vánoc, s níž je odhodlána poslat nezvaného Santu k ledu. Zdá se, jakoby to bylo mnohem víc osobní, než jen veřejný zájem. Franka, odhodlaného odhalit pravdu, čeká opravdu nečekané překvapení. A nejen jeho.


Viděl jsem maminku líbat Santa Clause

13. prosince 2008 v 12:38 | Věrča
Originální název: I Saw Mommy Kissing Santa Claus
Rok výroby: 2002
Hrají: Connie Selleccaová, Corbin Bernsen, Cole Sprouse, Dylan Sprouse, Eric Jacobs

Milý vánoční film o chlapci, jenž stále věří na Santa Clause a který jednoho dne spatří svoji maminku, jak se líbá právě se Santa Clausem. Protože se bojí, aby maminka neopustila tatínka, tak od této chvíle všem Santa Clausům, které ve vánočním městě potkává, dělá jen to nejhorší. Nakonec těsně před Štědrým dnem se vše vysvětlí a tatínek přizná, že on je Santa Claus. Ale i teď je malý chlapec zklamán. To teda posel Vánoc neexistuje? Ale největší překvapení chlapce čeká právě na Štědrý den, když se náhodou probudí a nenápadně kouká ke stromečku, kde zase Santa Claus rozdává dárky. Ale jak to, že tatínek spí s maminkou v ložnici? Kdo to teda je?


Srdce k pronajmutí

13. prosince 2008 v 12:28 | Věrča
Originální název: Borrowed Hearts
Rok výroby: 1997
Hrají: Roma Downey, Eric McCormack, Hector Elizondo, Valerie Boyle

Mladý a pohledný majitel továrny patří k oněm schopným mužům, kteří mají v obchodních záležitostech šťastnou ruku a v životě dostatek zábavy. Co by mu tak mohlo scházet? Zvládne přece všechno - i poněkud podivínskou podmínku jednoho z důležitých obchodních
partnerů. Ten totiž vyznává tradiční rodinné hodnoty a rád by poznal Samovu ženu a děti. Jenže kde tak honem vzít šťastnou rodinu a útulný domov? Navíc se blíží Vánoce. Kathleen je zase krásná a osamělá svobodná matka. Pracuje v Samově továrně a sní o tom, že jednou vytvořit dojem šťastné rodiny, a tak spolu uzavřou obchodní smlouvu. Vypadalo to prostě - stráví spolu vánoční svátky. Sam podepíše lukrativní smlouvu a zase se rozejdou. Jen kdyby Sam za tu krátkou dobu nepoznal něco, co nikdy předtím...


Veselé Vánoce přejí chobotnice

26. listopadu 2008 v 19:54 | Věrča
Název: Veselé Vánoce přejí chobotnice
Rok výroby: 1986

Opět se budete moci setkat s manželi Holanovými, jejich dětmi Evou a mladším Honzíkem a dvěma chobotničkami, vymodelovanými z prapodivné podmořské hmoty. I tentokrát působí svou nezvyklou živostí a neutuchající zvědavostí zmatky, nejprve ve Lhotě, kde jsou děti u svého dědy a potom zase na pražské Kampě, kde Holanovi bydlí. Jejich další dobrodružství je rámováno dvěma problémy. Tím prvním je hrozící rozvod manželů Holanových, tím druhým pak snahy profesora George a jeho týmu, najít záhadnou hmotu, jež by se mohla stát laciným zdrojem elektrické energie.


Veselé Vánoce, Santa Clausi

26. listopadu 2008 v 19:44 | Věrča
Název: Veselé Vánoce, Santa Clausi
Originální název: Call Me Claus
Rok výroby: 2001

Lucy je potrhlá impulzivní podnikatelka, která má na starosti pronájem Santy Clause. Nigel Hawthorne hraje opravdového Santu Clause. Když po 200 letech končí svou smlouvu, přesvědčuje Lucy, že právě ona je tou nejlepší kandidátkou pro jeho práci ...

Vánoční skřítek

26. listopadu 2008 v 19:37 | Věrča
Název: Vánoční skřítek
Originální název: Elf
Rok výroby: 2003
Jako malého ho odvezli na Severní pól, kde ho vychoval táta skřítek (Bob Newhart). Ale Buddy (Will Ferrell) časem zjistí, že je jiný než ostatní skřítci. Aby našel místo, kam vlastně patří, vydá se hledat svého pravého otce do New Yorku. Právě zde se Buddy dozvídá, proč je jeho otec na seznamu zlobivých. Především ale přijde na to, že příčinou všech Santových problémů je nedostatek vánoční nálady a klidu. Buddy se snaží svému otci a celému světu navrátit vánočního ducha a pohodu, s čímž mu pomáhá půvabná Zooey Deschanel, která je Santovým skřítkem v obchodním domě. Podaří se Buddymu všechny přesvědčit, že Santa (Ed Asner) opravdu existuje?

Zázrak v New Yorku

26. listopadu 2008 v 19:32 | Věrča
Název: Zázrak v New Yorku
Originální název: Miracle On 34th Street

Když někoho opravdu hluboce milujete, potom je všechno možné. 6tiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka jí totiž prozradila tajemství o Ježíškovi a dárcích. A tak Susan neočekává, že dostane dárek, který si nejvíc přeje. Ale poté, co potká Santa Clause, který jí přesvědčí, že je opravdový, dostává Susan ten nejhodnotnější dárek ze všech, víru ve splnění svých snů.

Jack Frost

24. listopadu 2008 v 19:34 | Věrča
Rok výroby: 1998
Režie:Troy Miller
Hrají: Mark Addy, Michael Keaton, Christopher Allport , Brett Boydstun , Benjamin Brock , Ralph Bucko , Mike Butters , Darren O. Campbell , Jeff Cesario , Scott Colomby , Todd Conner , Joseph Cross , Jay Johnston , David S. Kaufman , Paul Keith , Scott Kraft , Rob LaBelle , Bruce Lanoil , Andrew (I) Lawrence , Brian Leckner , Jack Lindine

Jack Frost (Michael Keaton) je slavný bluesový zpěvák, který kvůli své práci zanedbává svou ženu (Kelly Preston) a malého syna Charlieho (Joseph Cross), nepříliš dobrého hráče místního hokejového družstva.
Navzdory svému slibu nepřijde na Charlieho důležitý hokejový zápas a jako omluvu mu daruje foukací harmoniku se slovy:" Když na ni zahraješ, splní se ti to, co si budeš v té chvíli přát…" O Vánocích však dojde k nešťastné události a Jack přichází při autohavárii o život. Po roce, ve chvíli, kdy si Charlie hraje na harmoniku a přeje si, aby se tatínek opět vrátil domů, Jack Frost ožívá… jako sněhulák.


Krakonoš a lyžníci

24. listopadu 2008 v 19:30 | Věrča
Rok výroby : 1981
Režie : Věra plívová-Šimková
Hrají : Vít Olmer, Jiří Lábus, Václav Lohniský, Jan Kraus, Karel Heřmánek, Ondřej Havelka, Karel Augusta, Jiří Zahajský

Film který, ač plný sněhu, zahřeje na duši. Příběh z počátku století se odehrává na zasněžených krkonošských svazích, kde Matěj a Jeník se svym starším bratrem Franckem vypomáhají ve sklářských hutích a financové marně honí v hlubokém sněhu proslulého pašeráka, který jim na lyžích, zcela novém vynálezu přivezeném z Norska, hravě uniká.
Rolničky, kam se podíváš

24. listopadu 2008 v 19:20 | Věrča
Název: Rolničky,kam se podíváš
Originální název: Jingle All the Way
Rok výroby: 1996
Hrají: Arnold Schwarzenegger, Sinbad, Phil Hartman, Rita Wilson, Robert Conrad, Martin Mull, Jake Lloyd, James Belushi, Laraine Newman, Justin Chapman,Harvey korman, Richard Moll

Turboun je zlý sen, noční můra každého otce a očistec za všechny prohřešky, kterých se tatínkové dopustili. Turboun je hračka a velké přání milionů dětí. Výrobce ale nereaguje moc pružně, a tak plastového panáka sežene jen ten nejrychlejší. Arnold Schwarzenegger chce splnit přání svého syna a dát mu pod rozzářený vánoční stromek, co si bude přát. Doufal, že se jen zeptá, zajde do nejbližšího hračkářství a jednoduše za rozmary svého potomka zaplatí. Musí ale napnout všechny své titánské síly, vyvinout obrovskou rychlost i důvtip a přečkat přehršel nástrah, aby nakonec tu zatracenou umělohmotnou postavičku získal.


O dvanácti pejscích

14. listopadu 2008 v 16:27 | Věrča
Název: O dvanácti pejscích
Originální název: The 12 Dogs Of Christmas
Rok výroby: 2005

Dvanáctiletá Emma odjíždí ke své tetě Delores, kam za ní má nejpozději do Vánoc přijet i její tatínek. Po příjezdu Emma zjistí, že Delores není žádná hodná tetička a že život u ní nebude jednoduchý. Navíc město, kde bydlí, je tak trochu divné. Je tu totiž úplný zákaz psů, nesmí tu být vůbec žádný! Pokud se nějaký objeví, okamžitě je odchycen, ale nikdo neví, co se s odchycenými psy stane. Delores tomu musí přijít na kloub a všem pejskům pomoct!

Mickeyho vánoční koleda

14. listopadu 2008 v 16:10 | Věrča
Název: Mickeyho vánoční koleda
Originální název: Mickey's Christmas Carol
Rok výroby: 1997
Mickey Mouse se k vám vrací v okouzlující adaptaci klasické Vánoční povídky od Charlese Dickense.
Setkává se v ní s dalšími legendárními postavičkami kreslených filmů, kupříkladu se strýčkem Skrblíkem, coby lakomcem Ebenezerem, Goofym v roli Jacoba Marleye, s Jiminym Cricketem představujícím ducha minulých Vánoc a řadou dalších oblíbených hrdinů klasických Disneyových filmů.
Nová kreslená podoba světově proslulé vánoční fantazie, která se zrodila v kouzelnické dílně Walta Disneye, vypráví tři příběhy: ŠTĚDROVEČERNÍ NADÍLKA, PŘÍPRAVA NA ZIMU a DÍLNA SANTA CLAUSE.

Santa je úchyl

4. listopadu 2008 v 16:08 | Věrča
Název: Santa je úchyl
Originální název: Bad Santa
Rok výroby: 2003
Hrají: Billy Bob Thornton, Tony Cox, Brett Kelly

Willie a Marcus, dvojice trestanců, specialistů na vykrádání trezorů a bank, tráví vánoční čas tím, že objíždějí velká nákupní centra v převlečení za Santu a jeho elfa s motivací přepadnout všechny obchody po cestě a napakovat se na Štědrý den.Tento plán se však zkomplikuje, když potkají osmiletého chlapce, který se jim pokouší vysvětlit pravý smysl Vánoc...


Ukradené Vánoce Tima Burtona

3. listopadu 2008 v 19:35 | Věrča
Název: Ukradené Vánoce Tima Burtona
Originální název: The Nightmare Before Christmas
Rok výroby: 1993
Režie: Henry Selick

Jack Skellington, smutný kostlivec s dýňovou hlavou a nekorunovaný vládce Halloweenského městečka, se nudí. No, koho by už vzrušoval permanentní Svátek Všech svatých, kteří v Halloweentowně trvá celý rok? Ani jeho nejmilovanější práci, strašení dětí, kterou dělá svědomitě a invenčně, tento rok nikdo neocenil. Všechny pobláznili nové hvězdy, populární upíři, kteří vytvořili rekord v pití lidské krve za noc.
A dokonce vyhráli i hokejový zápas s lebkou namísto puku! Jednoho dne se Jack náhodou ocitne v sousedním Vánočním městě. Celkem ho uchvátí vánoční svátky, které doteď neznal všude vládne radost dětí, Santa Claus, jeho dárečky a štěstí dospělých. I Jack by rád obdaroval obyvatele Vánočního městečka a překvapil je během svátků čímsi, co nikdy neviděli a nezažili Halloweenom! Rozhodne se jim proto zinscenovat Vánoce v haloweenském kabátě. V tom mu mají pomoct jeho přátelé ze záhrobí.
Obyvatelé Halloweentownu, nebožtíci, kostlivci, netopýři, strašidla a skřítkové se už těší, jak potěší své blízké sousedy. Ale není to tak jednoduché, jak si představovali! Unesou toho odpudivého tlusťocha Santu Clause, aby neškodil, vyrobí krásné hračky a Jack je naděluje dětem Vánočního města ze saní tažených kostrami mrtvých sobů. No výsledek není uspokojující. Děti vybalují rozčarovaně lebky kostlivců a přítulné žravé netopýry - ale proč křičí hrůzou a omdlívají z hnusu? Protiletadlové děla už míří na oblohu a snaží se sestřelit to ďábelské spřežení, rozsívající do nechápajících dětských srdíček zmatek a strach...


Vánoce naruby

3. listopadu 2008 v 19:25 | Věrča
Název: Vánoce naruby
Originální název: Christmas with the Kranks
Rok výroby: 2004
Hrají: Tim Allen, Jamie Lee Curtis, Dan Aykroyd, Elizabeth Franz, M. Emmet Walsh

Poté, co jediná dcera Blair opustila rodinné hnízdo. rozhodli se Luther a Nora Krankovi předejít vánočnímu smutku na výletní lodi a nadcházející svátky tak vymazat z kalendáře. Jejich rozhodnutí bojkotovat tradice ale obrátilo naruby celé okolí. Blair se totiž na Štědrý den ozývá a k večeři chystá přivést i nečekaného hosta - svého nového snoubence. Krankovi mají pouhých 12 hodin, aby se jim podařil zázrak: uspořádat společně se svými sousedy oslavu, na kterou se nezapomíná!


Vánoční přání ošklivého káčátka

2. listopadu 2008 v 21:24 | Věrča
Název: Vánoční přání ošklivého káčátka
Originální název: Ugly Duckling´s Christmas Wish
Rok výroby: 1996
Režie: Russ Harris

Příběh je o tom, jak se vylíhne malé labuťátko v hnízdě kachen. Tam se totiž dostalo omylem, když jej od matky jako vejce oddělila souhra nešťastných okolností a náhod. Všichni se mu ale posmívají, tak uteče do města, kde se seznámí s myšákem a opuštěnou holčičkou, která utekla z domova. Na této trojici teď je, aby si zase našla šťastný domov.


Eloise a Vánoce

1. listopadu 2008 v 18:46 | Věrča
Název: Eloise a Vánoce
Originální název: Eloise at Christmastime
Rok výroby: 2003
Režie: Kevin Lima
Hrají: Jeffrey Tambor, Christine Baranski, Julie Andrews, Julian Richings, Sofia Vasiliev, Kenneth Welsh, Debra Monk a další.

Neposedná šestiletá Eloise stále bydlí v newyorském hotelu Plaza, kde se o ni stará trpělivá britská chůva, což jak už vědí ti, kdo viděli první film, není nic snadného, protože dívenka chvilku neposedí a spolu se zvířecími kamarády, psem Weeniem a želvou Skipperdee, neustále vyhledává v prostorách hotelu nějaká dobrodružství. Teď se nejvíc těší na mámu, která by měla přijet na dovolenou, zatím však nejvíc času tráví ve společnosti svého oblíbeného hotelového poslíčka Billa, který se pokouší prorazit jako herec a ochotně se účastní her a fantazií, které Eloise vymýšlí. Těsně před Vánoci se vrátí majiteli hotelu jeho odcizená dcera Rachel Peabody, aby se usmířila a představila mu svého snoubence Brookse Olivera. Eloise se od svých přátel z hotelovém personálu dozví, že Rachel byla dřív bláznivě zamilovaná do Billa. A tak se s pomocí své dětské špionážní výbavy rozhodne zjistit co je Brooks vlastně zač. Zjistí, že je to dobrodruh, který si ji chce vzít jen kvůli majetku. Tomu se Eloise navzdory horečným svatebním přípravám rozhodne zabránit a jako malý Amor dát znovu dohromady Rachel s Billem, kteří se ve skutečnosti stále milují.

Anabela: Vánoční přání

23. října 2008 v 16:00 | Věrča
Originální název: Annabelle´s Wish
Rok výroby: 1997

Billy je malý chlapec, který při požáru farmy ztratil řeč. Žije se svým dědečkem a zvířátky na samotě a jedinou jeho lidskou kamarádkou je roztomilá holčička Emily ze sousedství. Na Štědrý den se na farmě narodí telátko Anabela, se kterou Billy zažije spoustu dobrodružství... Ale protože nemluví, má odjet k tetě do města aby se mohl nechat léčit. Billy však farmu a všechny známé tváře nechce opustit. Naštěstí přichází čas vánoc, - čas splněných přání a překvapení, kdy zvířátka na jediný den v roce získávají dar řeči.Moc pěkná pohádka s krásným příběhem, nejen pro malá mrňata =)
 
 

Reklama