Zapoj se do diskuse na téma "Živý, nebo umělý stromek?"! KLIK

Diskuse

Patříte k "vánočním maniakům"?

14. září 2009 v 19:45 | Věrča=)
Tak =)
Přemýšlela jsem, čím to tu letos rozjet, a jako první mě napadlo téma na diskusi =) Ráda bych, kdybyste zde vyjádřili jestli patříte k těm lidem, kteří se na Vánoce těší už od léta jak magoři, mezi ty co s nadšením nakupujou vánoční dárky, pečou tucty druhů vánočního cukroví, vyzdobují byt apodobně =) Zkrátka jak moc se těšíte na svátky? =)

Vánoční stromek - Živý, nebo umělý?

26. listopadu 2008 v 19:06 | Věrča
Další téma diskuse =) Na vánoční stromek máme každý jiný názor. Někdo je od malička zvyklý na umělý, jiný by se neobešel bez živého. Co si myslíte vy?

Já mám na to jasný názor - jedině živý stromek! =) To vám to potom doma tak krásně zavoní... A když si pořídíte jedličku nebo borovičku, tak vydrží taky hodně dlouho =) U nás stojí na Vánoce v obýváku vždycky velká živá borovička. Neumím si představit, že bychom měli doma umělý stromek.
Je to ale věc názoru, každý máme názor jiný a proto ho vyjádřete do komentářů =)

Americké Vánoce - Kýč, nebo nádhera?

26. října 2008 v 10:54 | Věrča
Fajn, rozhodla jsem se založit rubriku Diskuse. Jednou za čas sem hodím témátko a vy se na něj zkusíte do komentářů vyjádřit. Beru všechny názory, jen ne ty vulgární =)

Tak co si myslíte o amerických Vánocích?
Mně by vůbec nevadily. Každá země má přeci své zvyky a tradice. U nás jsou to (nebo by měly být) ty staročeské, decentní zdobení, cukroví, sladěné barvy. V Americe je to pojato úplně jinak. Všude tolik barev a světel... Ano, je to krása... Musí to být nádhera být někdy před Vánoci třeba v New Yorku. A co jejich Santa Claus? Podle mě je velká škoda, že Santa Claus se tzv. "vecpal" do našich představ o Ježíškovi. I já, když jsem byla malá, jsem vždy nakreslila Ježíška jako tlustého pána v červeném obleku s dlouhými bílými vousy. Řekněte, proč? Proč si lidé dávají tak kýčovitě na balkony pověsit ty velké látkové Santy? Vždyť je to hrůza! Americké Vánoce se k nám dostávají čím dál tím víc, potlačují naše zvyky, a to jen proto, že Amerika je tou nejsilnější velmocí a myslí si o sobě, že se může dostat všude. Na druhou stranu je třeba si říct, že pro udržení našich tradic nedělá nikdo téměř nic. V obchodech ozdoby dovezené buď z Ameriky (v horším případě z Číny), v televizi jen americké filmy se Santou, výzdoba u nás je něco na způsob "American Christmas" a ani v obchodních domech a ve výlohách neuvidíte kloudnou výzdobu. Už se to asi nezlepší...
Americké Vánoce já osobně vnímám jako Vánoce v každé jiné zemi, třeba v Brazílii, Německu nebo Austrálii, doma se snažím nemít Santy Clause a punčošky, ale kdybych chtěla mít pravé české Vánoce, muselo by se toho ještě hodně změnit...

A co si myslíte vy? Pište své názory ;)
 
 

Reklama