Zapoj se do diskuse na téma "Živý, nebo umělý stromek?"! KLIK

Dárečky

Jak jsem zabalila dárky pro své blízké =)

9. prosince 2008 v 16:38 | Věrča
Někdo se mě tu ptal, jestli bych sem nedala nějakou fotku mnou zabaleného dárku. Konečně! =) Letos jsem všechny dárky zabalila na tento způsob.


Zabalíte dárek do balícího papíru a obvážete stužkou. Stužku jsem rozstříhla natřikrát, abych vytvořila více takových těch prstýnků =). Pak si vystřihnu ze stejného balícího papíru obdélníček (asi 15x7 cm) a vytvořím z něj harmoniku, kterou obmotám stužkou a přivážu k mašličce =).

Dárky podle znamení

23. listopadu 2008 v 14:23 | Věrča

Berani

Berani jsou spontánní, přímí, upřímní a zajímá je vše kolem sebe. Nezajímají je však zkušenosti druhých, raději se o všem přesvědčí sami. Mívají rádi sport, a proto je pro ně vhodná široká škála dárků od sportovního náčiní a výbavy, přes oblečení, až po permanentky do fitness. Při výběru oblečení volte spíše jasné barvy. Berana - muže potěší rovněž akční video nebo počítačová hra, žena ocení vše, co zvýrazní její osobnost (šminky, parfém, přeliv na vlasy). Beranům uděláte radost historickou knihou, románem, encyklopedií či filmem. Ocení také mikroskop nebo dalekohled, Berani mají rádi netradiční vánoční dárky.

Býci

Býci rádi žijí v estetickém prostředí - pořiďte jim něco pro zútulnění domácnosti, stačí třeba hezký svícen nebo váza, případně obrázek. Neznáte-li dobře styl zařízení jejich bytu, vsaďte na býčí lásku k přírodě a darujte jim pokojovou rostlinu nebo něco na zahrádku. Býci v sobě skrývají také špetku marnivosti, a ocení proto i šperk nebo sponu na kravatu. Snad největší radost uděláte Býkovi, když ho obdarujete stříbrem či zlatem. Dárek, vhodný pro tyto osoby, jistě najdete i ve starožitnictví. Při výběru vánočního dárku pro Býka nehleďte na cenu.

Blíženci

Blíženci, jelikož jsou přehnaně zvědaví, budou se těšit na cokoliv pěkně zabaleného. Rádi komunikují, plánují a sbírá nové informace. Ideálním dárkem je proto například adresář, diář či psací potřeby, radost uděláte i mobilním telefonem. Chcete-li jít s dobou, podarujte vašeho Blížence počítačovým vzdělávacím programem. Nic nezkazíte ani knihou o životě slavných osobností, ani jazykovou učebnici. Pokud se vám to zdá příliš chabé, kupte svým nejbližším k Vánocům fotoaparát, kameru nebo poznávací zájezd. A dárek opravdu originálně zabalte.


Raci

Raci mají ze všeho nejraději svou rodinu a cítí se tam v bezpečí. Rádi se otáčejí v kuchyni, a jsou pro ně tudíž vhodné kulinářské speciality - kořeněné oleje, cizokrajně vyhlížející ochucovadla nebo dárková balení pravých italských těstovin. Vhodné jsou pro ně samozřejmě i kuchařské knihy. Protože jsou Raci zároveň citlivé duše, doplňte svůj dar nějakou maličkostí z lásky, třeba perníkovým srdíčkem. Trefa do černého též bude, když Raka obdarujete jakoukoliv technickou věcí (strojek na holení, mobilní telefon, hodinky, PC) nebo čímkoliv pěkným na sebe.

Lvi

Lvi si potrpí na okázalost; ať jim koupíte cokoliv, nesmí to vypadat lacině. Chcete-li Lva opravdu potěšit, asi budete muset udělat průvan v peněžence. Radost jim udělá výrazný šperk, drahý parfém, luxusní pero nebo cokoliv, co je právě v módě (nejdokonalejší mobilní telefon, MP3 přehrávač apod.). Pokud se vám nechce utrácet za exkluzivní parfémy, belgické pralinky či aktovky z pravé kůže, můžete využít skutečnosti, že každý Lev je v hloubi své duše věčným dítětem, a nadchne ho proto třeba společenská hra, puzzle, hlavolam nebo obyčejné plyšové zvířátko.

Panny

Panny se vyznačují puntičkářstvím, šetrností, přesností a spořádaností, jsou stálé a spolehlivé. Jsou prakticky založené a nesnesou doma žádnou zbytečnost, na kterou se jen práší. Dárek pro ně musí být účelný (něco do domácnosti, pohodlné oblečení). Mile překvapit je můžete novými hodinkami nebo budíkem. Osoby ve znamení Panny potěší vše, co jim pomůže udržet pořádek a přehled (plánovací kalendář, kapesní počítač, kabelka, pořadač na dokumenty apod.). Chybu neuděláte, ani když je obdarujete knihou či přístrojem pro zlepšení jejich zdraví.

Váhy

Váhy mají podobně jako Býci smysl pro estetiku a umění.
Potěšíte je hudebním cédéčkem, sbírkou básní nebo vkusným předmětem z keramiky či porcelánu. V oblékání preferují střízlivé barvy a eleganci. Na zimu jim přijde jistě vhod například dlouhá šála. Váhy bývají společenské, a tak jim uděláte radost i vstupenkou do divadla nebo na ples. Radost jim udělá šperk, obraz, nebo nějaká praktická věc. Opravdu velmi je potěší, když vyřešíte problém, nad kterým se dlouho rozhodují. Kupte jim věc, nad jejíž koupí váhají už poměrně dlouho, zorganizujte letní či zimní dovolenou.

Štíři

Štíři jsou velmi vytrvalé a energické osoby, které přitahuje tajemno, a uvítají proto každou drobnost, která může navodit tajemnou atmosféru. Vonné tyčinky, aromalampa nebo kniha s horoskopy. Potěší je i drobný talisman pro štěstí. Dámy i pány narozené ve Štíru ale nadchne také detektivka nebo mrazení vyvolávající horor, ať už v knižní nebo filmové podobě. Výborným dárkem pro Štíry je nový byt či dům, ale pro většinu to je nad možnosti. Nadšení budou i z poukazu na parašutistický výcvik či na potápění v moři.

Střelci

Střelci mají rádi exotiku a lidi okolo sebe. V myšlenkách se zaobírají dálkami pozemskými i duševními, a potěší je proto například kniha o filosofii nebo cestopis, případně turistické potřeby. Uvítají i nejrůznější předměty typické pro cizí kraje - určitě se pro ně něco najde v obchodech s etnickým zbožím. Pokud je váš Střelec hudebně založen, zkuste ho překvapit třeba africkým bubínkem. Radost mu uděláte i nějakým pěkným poznávacím zájezdem či něčím praktickým, jako je košile, hodinky aj.


Kozorozi

Kozorozi si často z šetřivosti kupují nejlevnější druhy zboží, ač s nimi nejsou úplně spokojeni. Tak ať se chvilku rozmazlují. Darujte jim něco, co by si sami nekoupili - pravou italskou kávu, archivní víno, značkové oblečení.. Hlavně aby váš dárek byl prakticky využitelný. Místo plyšového medvídka je lepší polštářek. Kozorohům zajisté uděláte radost vánočním dárkem jako je pěkná kniha, permanentka do solária, fitcentra, sauny apod. nebo nějaký zajímavý budík či hodiny. Na škodu by určitě nebyl poukaz na aktivní dovolenou u moře (kde díky dárku shodí pár kilo) nebo lázeňský pobyt.

Vánoční dárky - nechte se inspirovat =)

13. listopadu 2008 v 17:24 | Věrča

Každým rokem se pro nás stává největším problémem otázka : "Co mu mám koupit?" Ano, je to problém. Taky vždycky přemýšlím a nemůžu na nic přijít. Mám tu pro vás pár inspirací z mé hlavy =) ↓

Pro maminku - Od díťete maminku určitě nejvíce potěší nějaké ručně vyrobené dílko.=) Těm, kteří nejsou zrovna kreativní, bych poradila třeba svíčku, parfém, kosmetický balíček, knížku, ale i například zarámované rodiné foto =). To jistě udělá mamince radost =)

Pro tatínka - Nad taťkou přemýšlím každým rokem nejvíce =). Většinou to skončí a pánského kosmetického balíčku, parfému, knížky, oblíbeného CD nebo nářadí.

Pro bratříčka - Tady hodně záleří na věku. Pro malé bratříčky jsou nejvhodnější hračky - auta, vojáčci, pohádkové knížky apod. Starším se asi nejvíce bude líbit mp3ka, obal na mobil, hra na PC, DVD.

Pro sestřičku - Malým se zavděčíte panenkou, knížkou, sponkami do vlasů, ale třeba i nějakým oblečením =). Těm větším asi nejvíce vyhovuje nějaké to oblečení, bižuterie, ale třeba i album na fotky =)

Pro babičku a dědečka - Těm se zavděčíte jednoznačně knížkou. Mluvím z vlastní zkušenosti =D Můžete jim ale pořídit třeba nějaké kvalitní pero nebo kosmetický balíček.

Pro miláčka - Záleží na tom, v jaké jste věkové hranici. Dárek pro miláčka by měl jít od srdce a o tom si musíte rozhodnout vy, protože nikdo nezná vašeho miláčka lépe než vy =D


Tak doufám, že jsem vám trochu pomohla =). Já už mám dárky skoro všechy koupené =). Samozřejmě si dejte záležet se zabalováním =). To vypovídá o tom, jak si člověka vážíte =).
Jinak vás prosím, nekopírujte tento článek, napsala jsem ho sama! Dík =)

Internetové obchody

29. října 2008 v 9:26 | Věrča
Určitě spousta lidí nakupuje vánoční dárky po internetu. Je to pohodlné a mnohdy levnější =) Tady máte pár stránek, kde se dají nakoupit levně krásné dárečky pro vaše blízké =)


Kosmetika → www.krasa.cz
Šperky, nábytek, hodinky, parfémy, oblečení… → www.nakupnicen­trum.cz
Spodní prádlo → www.astratex.cz
Knížky pro děti → www.knihyprode­ti.cz
Parfémy → www.parfemy.cz
Fotoaparáty a videokamery → www.megapixel.cz
Různé věci → eobchod.net
Různé věci → www.nakupnicentrum.cz

Jaké dárky nedávat pod stromeček?

24. září 2008 v 16:57 | Věrča
Pod stromeček se jako dárky nemají dávat:
  • - nože, nůžky, ostré předměty- popíchají srdce a láska se změní v bolest
  • - kapesníky, perly- znamenají pláč a smutek
  • - boty- hrozí rozchod
  • - dárky v černé barvě- symbol pro zmar, konec, smrt
Věděli jste to? =)

Vánoční dárky - inspirace

22. září 2008 v 16:58 | Věrča
 
 

Reklama