Zapoj se do diskuse na téma "Živý, nebo umělý stromek?"! KLIK

Ukradené Vánoce Tima Burtona

3. listopadu 2008 v 19:35 | Věrča |  Vánoční filmy
Název: Ukradené Vánoce Tima Burtona
Originální název: The Nightmare Before Christmas
Rok výroby: 1993
Režie: Henry Selick

Jack Skellington, smutný kostlivec s dýňovou hlavou a nekorunovaný vládce Halloweenského městečka, se nudí. No, koho by už vzrušoval permanentní Svátek Všech svatých, kteří v Halloweentowně trvá celý rok? Ani jeho nejmilovanější práci, strašení dětí, kterou dělá svědomitě a invenčně, tento rok nikdo neocenil. Všechny pobláznili nové hvězdy, populární upíři, kteří vytvořili rekord v pití lidské krve za noc.
A dokonce vyhráli i hokejový zápas s lebkou namísto puku! Jednoho dne se Jack náhodou ocitne v sousedním Vánočním městě. Celkem ho uchvátí vánoční svátky, které doteď neznal všude vládne radost dětí, Santa Claus, jeho dárečky a štěstí dospělých. I Jack by rád obdaroval obyvatele Vánočního městečka a překvapil je během svátků čímsi, co nikdy neviděli a nezažili Halloweenom! Rozhodne se jim proto zinscenovat Vánoce v haloweenském kabátě. V tom mu mají pomoct jeho přátelé ze záhrobí.
Obyvatelé Halloweentownu, nebožtíci, kostlivci, netopýři, strašidla a skřítkové se už těší, jak potěší své blízké sousedy. Ale není to tak jednoduché, jak si představovali! Unesou toho odpudivého tlusťocha Santu Clause, aby neškodil, vyrobí krásné hračky a Jack je naděluje dětem Vánočního města ze saní tažených kostrami mrtvých sobů. No výsledek není uspokojující. Děti vybalují rozčarovaně lebky kostlivců a přítulné žravé netopýry - ale proč křičí hrůzou a omdlívají z hnusu? Protiletadlové děla už míří na oblohu a snaží se sestřelit to ďábelské spřežení, rozsívající do nechápajících dětských srdíček zmatek a strach...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Double [G]iRl^^ Double [G]iRl^^ | Web | 5. listopadu 2008 v 11:11 | Reagovat

to sem taky neviděla

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama