Zapoj se do diskuse na téma "Živý, nebo umělý stromek?"! KLIK

Vánoční barvy

30. září 2008 v 16:48 | Věrča |  Všechno další o Vánocích

Červená

Dominující barvou Vánoc je červená-je to barva lásky(protože o Vánocích jí dáváme i přijímáme hodně).
Červená je výrazem životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a také barvou dobrého kontaktu s okolím.Značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu. Přednost jí proto dávají lidé cílevědomí, energičtí, tvořiví, schopní usilovné práce a soustředěného vypětí, ale také "pruďasové" a násilníci.Odmítání červené může být příznakem nedostatku sil, ochablosti, pasivity, znamením, že člověk na své úkoly nestačí, že se cítí unaven, vyčerpán. Takovým lidem se zdá, že nedosáhli toho, čeho dosáhnout chtěli, a že se jim to už ani nemůže podařit.Červenou jsou obvykle zdobeny věnce.Skvělý tip je ozdobit červenou barvou stromek a do stejné barvy ladit i balící papír.Také skvělou vychytávkou jsou Poincézie neboli vánoční hvězdy.Tyto květiny můžeme dát na stůl,do okna,na věnce...Zlatá

Zlatá je barvou bohatství(jako hvězdy na nebi ve Šťedrý den-říká se že v tento den jsou nejjasnější,aby nám svítili na cestu...)
Dává pocit hojnosti, lesku a nadbytku. Je to barva správného, pravého středu, barva univerzální lásky a nejvyšších hodnot a zastupuje idealismus, velkorysost a šlechetnost. Zlatá dělá cokoliv hodnotné, drahocenné a žádoucí. Zlatá transformuje poznání v pochopení, pomáhá při zvládnutí duševních nejistot, podporuje ducha na cestě k univerzální moudrosti.
Zlatá barva se ideálně hodí na ozdobení stromku-hvězda na špičku stromu,řetězi,baňky,světélka(pro lepší dojem je skvělé je mít sladěny do jedné barvy a právě zlatá je nejlepší,pokud však máte malé děti je vhodné zvolit vícebarevné světélky,která budou veseleji svítit),balící papír na dárky...

Zelená

Zelená barva je společně s červenou nejžádanější barvou Vánoc.Zelená barva nám dává naději(o Vánocích nám dává naději na zázraky).
Ten, kdo dává přednost zelené barvě bude zřejmě za všech okolností stát na svém a nezalekne se žádných překážek. Má sklon pečovat o druhé, ale také je rád ovládá a kontroluje. Touží po obdivu a uznání. V Lüscherově testu zelenou, vlastně modrozelenou, volí lidé stateční, houževnatí, ale také umínění a málo přispůsobivý - ti, co se o nich říká, že jsou schopni "jít hlavou proti zdi". Odmítají ji lidé originální, ale také přepjatí, a určitě není oblíbenou barvou zklamaných a vnitřně nejstých. Příčinou odmítání zelené může být i tělesná slabost: za nesympatickou (tvrdou, jedovatou apod.) ji často označují lidé trpící srdečními chorobami, např. anginou pectoris.
Zelený je vánoční stromek.Zelenou také můžeme dodat svěžest(společně s červenou) např.polštářům,dekám,ubrusům atd...Avšak aby té zelené nebylo moc nedávejte ji v žádném případě už na stromek-jako řetězi,baňky,cukroví...dále nebalte vánoční dárky do zeleného balícího papíru(povoleno je to jen s kombinací čerevné,zlaté,stříbrné,bílé-mašle,stuhy,vizitky,barevný zeleno-červený papír atd...).Nekombinujte ji však s modrou,sytě žlutou,růžovou...

Bílá

Symbol čistoty, jasnosti, vznešenosti a nevinnosti. Zdůrazňuje existenci světla, rozpuštění veškeré hrubosti, stav dokonalého odmaterializování, vykoupení. Je také známkou nedotknutelnosti, citlivosti a chladné rezervovanosti. Je to barva pravdy, výrazem pro vnitřní vyjasnění a vyřešení nějaké nepříjemné situace, ruší staré myšlenkové struktury a připravuje tím nový začátek.
Tato barva se skvěle hodí do doplňků-podtrhne jejich krásu (bílo-červený,bílo-zlatý,bílo-modrý...balící papír, baňky,stuhy na dárky atd...)Hodně se také používá umělý sníh na okna(podle šablony se utvoří obrázek,skvělé je použít ji na květináč k vánoční hvězdě...


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ginny Weasley Ginny Weasley | Web | 30. září 2008 v 21:00 | Reagovat

dakujem :))

2 liuj liuj | 26. září 2011 v 7:06 | Reagovat

Asi už vím jakej blog kopíruje ty články od tebe jak si psala.;) Mááš mooc pěknej blog, a jak už sme psala, je škoda že už nepřidáváš nějký články. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama